Rate this post
جاذبه های مجارستان

فرهنگ مجارستان

فرهنگ مجارستان: مجاری ها مردمانی بسیار سخت‌کوش می باشند که میل به زندگی در آنها بسیار زیاد بوده و فرهنگ مجارستان بسیار متنوع و زیاد می باشد و مردم مجارستان دارای فرهنگ های مختلف بوده و شاخصه اخلاقی، فرهنگی و ظاهری مختلفی در این کشور وجود دارد، به همین منظور تفاوت چشمگیری در میان مردمان این کشور به چشم می خورد. در فرهنگ این کشور احترام به بانوان، سالمندان و اجداد در بیشتر نقاط این کشور وجود دارد و همچنین مردمان این کشور بسیار خدا ترس و مومن می باشند، ولی با این وجود از مرگ گریزی ندارند، زیرا در فرهنگ آنها مرگ نوعی از سرنوشت آنها می‌باشد که مردمان این کشور نیز به خوبی آن را پذیرفته اند، به همین منظور به فلسفه و عرفان و همچنین زندگی پس از مرگ بسیار ایمان دارند.

مردان مجارستان بسیار هنرمند هستند و در همه زمینه‌های هنری استعداد بسیار خوبی دارند و در زمینه ورزشی مانند شنا، کشتی، شمشیر بازی و دیگر موارد نیز حرفی برای گفتن دارند. از نظر فرهنگ غذایی، تاریخ غنی و پیشینه تاریخی مجارستان تاثیر به سزایی بر روی غذای این کشور گذاشته است، به گونه ای که رژیم غذایی این کشور برگرفته از آسیای کهن می باشد و غذاهای این کشور ابتکاری از رژیم غذایی اصیل مجاری و ترکیبی از غذاهای غیر بومی و مجاری می باشد که در میان افراد این کشور طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است و همچنین وجود برخی از مواد غذایی در تهیه و طبخ بعضی از غذاهای اصیل و بومی نسبت به مواد اولیه آن تاثیر بسیار زیادی گذاشته است.

مردم مجارستان از جمله کشورهایی می باشند که به تاریخ و تمدن کشور خود بسیار افتخار می کنند و درباره آن اطلاعات بسیار زیادی دارند، ولی این به گونه‌ای نمی باشد که افراطی و غیر قابل قبول باشد، زیرا افراد این کشور با مهاجران و مسافران برخورد بسیار خوبی دارند و با توجه به جنگ هایی که در این کشور رخ داده است شجاعت زیادی در میان مردمان این کشور به چشم می خورد که این امر نشان دهنده اهمیت داشتن بسیار زیاد کشور و وطن در میان آنها می باشد.

null

باور های عجیب مردم مجارستان

فرهنگ مجارستان و باور های عجیب آن ها بسیار معروف و زبانزد می باشد، به گونه ای که اگر شما به خانه یکی از افراد مجاری دعوت شدید حتماً با خود یک جعبه شکلات و دسته گل را به همراه داشته باشید و همچنین هنگام ورود به خانه یک مجاری اگر میزبان از شما درخواست کرد که کفش خود را در بیرون از خانه در نیاورید تعجب نکنید، زیرا در این کشور رسم می باشد که مهمان در خانه با کفش رفت و آمد کند و اگر برای شام دعوت شده باشید به شما توصیه می شود که حتما سر وقت حاضر شوید، زیرا دیر رفتن نشان دهنده بی احترامی کردن به اشخاص مجار می باشد و اگر به مهمانی دعوت شده باشید تاخیر شما اگر بیش از نیم ساعت طول بکشد به عنوان توهین به شمار می آید.

اگر شما با خود دسته گل به همراه داشتید حتماً در انتخاب نوع گل‌ بسیار توجه کنید، به گونه ای که گل های شما هرگز نباید از نوع داوودی، گل سرخ و لیلی باشد و موقع احوالپرسی خانم ها و آقایان با هم دست می‌دهند و زن ها با هم روبوسی می‌کنند و مردها نیز به همدیگر دست می دهند ولی در مواقعی که با هم فامیل باشند روبوسی نیز بین آنها صورت می‌گیرد.

مردم مجارستان ارزش بسیار زیادی برای خانواده قائل می باشند، به گونه‌ای که مرکز ساختار اجتماعی کشور را خانواده می سازد و برای اعضای خانواده خود حمایت مالی و احساسی خوبی را فراهم می کنند. در مجارستان نسل های بزرگتر خانواده نیز در کنار خانواده‌های خود زندگی می‌کنند و ارزش بسیار زیادی نیز دارند و در اثر روابط با یکدیگر زمان بسیار زیادی را صرف می کنند که همه این موارد نشان دهنده ارزشمند بودن خانواده در میان شهروندان مجاری می باشد.

فرهنگ مجارستان

رسم و رسومات مهم مجارستان

یکی از رسم های و فرهنگ مجارستان این می باشد که وقتی شما در حال نوشیدن می باشید، اگر لیوان شما خالی باشد مجددا لیوان شما را پر می‌کنند و به همین منظور اگر شما دیگر میل به نوشیدنی ندارید حتماً باید مقداری از این نوشیدنی خود را در داخل لیوان باقی بگذارید که این امر نشان دهنده این است که شما دیگر نوشیدنی لازم ندارید.

هنگامی که در حال غذا خوردن می باشید هرگز نباید آرنج خود را بر روی میز بگذارید، به همین منظور فقط باید دستان شما هنگام غذا خوردن پیدا باشد.

رسم دیگر هنگام غذا خوردن این می باشد که به هیچ عنوان قبل از اینکه خانم میزبان شروع به خوردن غذا نکرده شما شروع به خوردن غذا نکنید.

تمامی این موارد نشان می‌دهد که مجارستان در زمینه آداب و رسوم غذاخوری بسیار رسمی و پایبند می باشد. پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در این کشور نقش بسیار بالایی را در تربیت نوه ها بر عهده دارند و خانواده و تربیت فرزندان در میان این افراد بسیار مهم می باشد.

افراد مجاری دعوت و حضوری و گپ و گفت و گو با همدیگر را به رفتن به فضای مجاری ترجیح می دهند. زنان مجاری خود را موظف به تربیت فرزندان و اهمیت دادن به کانون خانواده می دانند، به همین منظور زنان شاغل بعد از تولد فرزند خود چندین سال از شغل خود فاصله می‌گیرند و وقت خود را صرف تربیت فرزندان می نمایند، به همین منظور بسیار مسئولیت پذیر می باشند و به کیفیت خانه داری و هنر آموزی خود بسیار اهمیت می دهند.

اهل سفر هستید پیشنهاد میکنم مقاله تور استانبول را نیز دنبال نمایید
null

ویژگی های اخلاقی مردم مجارستان

فرهنگ مجارستان و ویژگی اخلاقی آن ها به گونه ای می باشد که هنوز در بعضی از خانواده های مجاری سنت تعظیم کردن در مقابل خانم ها وجود دارد و افراد مجاری مانند دیگر کشورهای دنیا عدد ۱۳ را نحس می دانند و اگر می‌خواهید به آنها گل هدیه دهید حتماً در شمارش آن بسیار دقت کنید.

در این کشور فرهنگ استفاده از فضای مجازی به خوبی جا افتاده است و افراد این کشور همچنان به روابط خانواده و حضور یافتن در کنار آن ها بسیار اهمیت می دهند. مجارستانی ها افرادی خوش اخلاق و ساده می باشند، به همین منظور اگر در مورد زندگی خصوصی شما سوال پرسیدند آن را مبنی بر حس کنجکاوی آنها بدانید.

شهروندان مجاری از ارتباطات چشمی هنگام برخورد حضوری بسیار استفاده می کنند، به همین منظور وقتی با شما صحبت می کنند اگر به چشم آنها نگاه نکنید به صداقت شما بسیار شک خواهند نمود.

از ویژگی اخلاقی خوب مردمان این کشور این بوده که تلاش زیادی را برای حفظ روابط صمیمانه مخصوصاً روابط بین خانواده خود می کنند. روابط دوستانه در میان مردمان این کشور به گونه ای می باشد که شما در هر زمان می توانید بر روی دوستان خود برای کمک و سایر موارد حساب باز کنید.

معاشرت نمودن در بین افراد در مجارستان به عنوان یک بخش جدا نشدنی می باشد، به همه منظور وقتی به این کشور می روید انتظار دعوت به مهمانی ها، شام و رویدادهای فرهنگی را داشته باشید.

یکی از ویژگی های اخلاقی این کشور از نظر نحوه لباس پوشیدن می باشد، به گونه ای که وقتی شما در ساعت شهر با شلوارک بچرخید برای آنها یک مسئله غیر معمول به شمار می آید.

دین و مذهب مجارستانی ها

دین و مذهب در مجارستان

مردم مجارستان به بسیاری از اخلاق ها پایبند می باشند که از جمله آن ها مذهب می باشد. در مجارستان مانند سایر کشورهای اروپایی مذهب بیشتر مردم مسیحی می باشد و نصف جمعیت مردم مجارستان دارای دین مسیحیت و کاتولیک می باشند. جالب میب اشد که چند درصد از این مردم نیز به هیچ دینی معتقد نمی باشند و از هیچ کدام از آنها پیروی نمی کنند و بقیه افراد نیز از دین یهود، اسلام و غیره پیروی می کنند .

مذهب در کشور مجارستان کاملاً آزاد می باشد و دولت به نوع مذهبی که مردم انتخاب نموده اند و از آن پیروی می کنند هیچ گونه تفاوتی قائل نمی باشد و همه افراد از حقوق و مزایای کاملاً یکسان و برابری برخوردار هستند،  به همین منظور این موضوع برای افرادی که مسیحی نیستند و از دیگر دین‌ها پیروی می کنند یک مسئله بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد که برای آنها یک مورد مثبت به شمار می‌آید، زیرا اکثر مردمان یک کشور که در سراسر نقاط زندگی می کنند به دین و مذهب خود بسیار حساس و سخت گیر می باشند و بسیاری از این کشورها به افرادی که دارای دین مربوط به کشور خود نمی باشند برخورد بسیار نامناسبی دارند و همچنین تبعیضات خاصی را نیز برای آنها قائل می شوند ولی مجارستان این گونه نیست.

حدود چند هزار مسلمان در این کشور زندگی می‌کنند که بیشتر آنها عرب و ترک هستند و تعداد افراد مجاری که به دین اسلام روی آورده اند نیز روز به روز در حال افزایش می باشد که بیشتر افراد مسلمان در این کشور در پایتخت آن زندگی می کنند، به همین منظور اماکن مذهبی در این کشور بسیار زیاد می باشد و دین اسلام در این کشور کاملا به رسمیت شناخته شده است.

خطبه های امام جمعه و برخی از سخنرانی ها در این کشور به زبان عربی گفته می شود اما بیشتر فعالیت های آموزشی اسلامی به زبان مجارستانی می باشد. بیشترین مشکل جوامع مسلمان در این کشور این می باشد که همبستگی بین مسلمانان وجود ندارد، به گونه ای که عرب ها از مساجد خاص استفاده می کنند و ترکها آن نیز برای راز و نیاز به مسجد های دیگر می‌روند که این امر تفرقه را بین دین آنها به وجود آورده است و این مسئله بین افرادی که تازه به اسلام روی آورده اند نیز بسیار تاثیر گذاشته است، به گونه ای که اگر آنها از طرف یک مذهب خاصی به دین اسلام روی آورده باشند از اعتقادات دیگر مذهب ها اطلاعات چندانی ندارند و به منابع اسلامی دسترسی کاملی ندارند.

دانستنی های فرهنگ مجارستان

دانستنی های فرهنگ مجارستان

فرهنگ مجارستان بسیار غنی می باشد و یکی از زیباترین کشورها به شمار می آید و زبان جاری آن یکی از برجسته ترین زبان ها بوده که نشان و قومیت ملی را در این کشور به نمایان می گذارد. مردمان مجارستان بسیار مهربان و مهمان نواز می باشند و فرهنگ و سنت آنها یکی از معروف ترین فرهنگ ها در اروپا به شمار می آید. موسیقی و سوارکاری بخشی از فرهنگ این کشور بوده و همچنین یکی از اصیل ترین معماری های دنیا مربوط به کشور مجارستان می باشد.

شهر بوداپست یکی از مراکز علمی و فرهنگی در اروپا محسوب می شود و وقتی شما به این کشور سفر می کنید می توانید سنت و مدرنیته را در کنار هم به خوبی حس کنید و قطعاً با فرهنگ و آداب و رسوم آن کشور آشنایی پیدا می‌کنید که یک فرصت بسیار مناسبی برای شما است.

بیشترین زبان رسمی این کشور مجارستانی می‌باشد و با زبان های رایج موجود در کشورهای اروپا هیچگونه ارتباطی ندارد.

زندگی، کار، تحصیل و حضور شما در این کشور قطعاً شما را با فرهنگ غنی آن بسیار آشنا خواهد کرد، زیرا فرهنگ این کشور بسیار غنی می باشد و قرار گرفتن در کنار این افراد که بسیار فهیم و فرهیخته می باشند، مشکلات و سختی های بسیار زیادی را برای افرادی که به این کشور مهاجرت نموده اند کاهش داده است. به دلیل داشتن فرهنگ های اصیل و مناسب بیشتر افراد در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت می باشند، بدون اینکه هیچ گونه مشکلی از نظر فرهنگ و سایر موارد برای آنها به وجود آید که این امر نشان دهنده این می باشد که کشور و دولت مجارستان احترام زیادی را به فرهنگ های مختلف می گذارد و تمام این ها ناشی از بالا بودن فرهنگ و سطح فکری در این کشور می باشد، به همه منظور مجارستان در زمینه فرهنگ بسیار شناخته شده می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خانه
ورود/ ثبت نام
تورها
اخذ ویزا