Rate this post

جاهای دیدنی و معروف مجارستان

جاهای دیدنی و معروف مجارستان ، کشور مجارستان یک کشور اروپایی بشمار می آید این کشور در سالیان بسیار درو با کشور اتریش ادقام بوده است که چیزی حدود ۱۴۹ سال قبل از این کشور جدا شده و مستقل شده است .

کشور مجارستان دارای مردمانی خونگرم و مهربانی است این کشور دارای فرهنگ بسیار غنی می باشد اقوامی که در این کشور زندگی می کنند ذاتا هنرمند هستند و موسیقی را بسیار دوست دارند یکی از علاقمندی های مردم مجارستان اسب سواری است . مردمان ساکن در این کشور به زبان مخصوص مجاری سخن می گویند طبق آخرین آمار رسمی و منتشر شده وسعت این کشور در حدود ۹۲ هزار کیلومتر است و چیزی بالغ بر ۱۱ میلیون نفر جمعیت دارد این کشور پایتختی به نام بوداپست دارد .

در مجارستان یک رود بسیار مهم و زیبایی به نام دانوب وجود دارد که این کشور را به دو نیم تقسیم نموده است کشور مجارستان از نظر آب و هوایی معتدل است در شهر بودا پست مکان های تاریخی بسیار زیادی وجود دارد که ثبت جهانی شده است شما در مجارستان دریاچه ای را می بینید که دارای آبگرم است و در نوع خود بی نظیر می باشد

بطوری که عظیم ترین دریاچه ی آبگرم جهان نام گرفته است . در پایتخت این کشور مکان های دیدنی و بسیار معروفی وجود دارد که در این مقاله با برخی از آنها آشنا می شویم با ما همراه باشید .

برای دریافت تور ارزان کیش این مقاله را دنبال کنید!

تمکن مالی لازم برای اخذ ویزای والدین کانادا

قلعه بودا در بوداپست

جاهای دیدنی و معروف مجارستان یکی از جاذبه گردشگری مجارستان قلعه بودا در بوداپست است . این قلعه شاخصه ی بسیار مهم پایتخت مجارستان می باشد که معمولا در هر بخشی از بودا پست که باشیم قابل روئیت است . در این مکان می توانیم آثار باستاتی بسیاری را مشاهده کنیم نوادگان بوداپست به نقل از تاریخ در قرن ۱۳ برای اولین بار بوداییان وارد این بخش شده اند در همان دوران پرستشگاه ( کلیسای ) بانو ماتیاس در این مکان بنا شد علاوه بر این قصری نیز در آن دوران در آنجا ساخته شده است که جزو اولین ها بوده است .

جالب است بدانید این بانوی شجاع به همراه پدر توانست سالیان بسیار زیادی را در مقابل حمله ی عثمانیان مقاومت کند بعد از آنکه ترکان به این مکان تاریخی دسترسی پیدا کردند آنجا را به مسجد تغییر دادند در قسمت ورودی این بنا یک مجسمه ی بسیار عظیمی وجود دارد .

قسمت پشتی این مکان به سمت رود دانوب است در این بخش بالکنی وجود دارد که دورتادور آن محصور بوده و به دژ ماهیگران شناخته شده است نکته ی شنیدنی : ( در این مکان برج هایی ساخته شده که هریک از این برج ها مربوط به اقوام هایی است که در کشور مجارستان زندگی می کنند ) این قلعه ی بسیار زیبا در دل خود مکان های تاریخی زیادی را جای داده است ورودی اصلی این بنا که همه روز گردشگران زیادی از آنجا وارد قلعه بوداپست می شوند ( دروازه وین ) نام گرفته است .

برای دریافت تور ارزان چابهار این مقاله را دنبال کنید!

قلعه بودا در بوداپست

پارک ملی آگتلک بوداپست

جاهای دیدنی و معروف مجارستان یکی از مکان های دیدنی مجارستان را پارک ملی آگتلک بوداپست معرفی می کنیم‌ .‌ این پارک ملی بسیار زیبا در قسمت شمال شرق مجارستان قرار گرفته است شما در این پارک می توانید از فضای زیبای آن لذت ببرید سوارکاری کنید یا اگر دوچرخه سواری دوست داشته باشید می توانید در مکان هایی که برای این منظور در نظر گرفته شده است دوچرخه سواری کنید .

علاوه بر این در این پارک شما می توانید از غارهای بی شمار و زیبا دیدن نمایید این پارک ملی یکی از مکان های بسیار شگفت انگیز و دیدنی است این پارک دارای مساحتی در حدود ۱۹۹.۹۲ متر مربع می باشد که بخش هایی از این فضا بطور بسیار دقیق تحت نظر و مرافبت محیط بانان است در این مکان شما می توانید یکی از بزرگترین غارهای اروپایی را مشاهده کنید.

علاوه بر این در این پارک سنگ و صخره های غول پیکر و عجیبی وجود دارد که چشم هر بیننده را متحیر می کند غارهایی که در این پارک ملی وجود دارند دارای خواص منحصر بفرد و مخصوص به خود هستند جالب است بدانید یکی از غارها دارای هوایی است که بیماران آسمی به طور خیلی راحت بدون نیاز به اسپری در آنجا تنفس می کنند .

پارک ملی آگتلک بوداپست در سال ۱۹۸۵ میلادی ساخته شده است که جزو اولین و معروف ترین پارک کشور مجارستان است این بنا برای این کشور بسیار با اهمیت است چون به ثبت جهانی رسیده است مسئولان نگهداری از این پارک تمام‌ سعیشان برآن است تا بتوانند از این پارک بی نظیر بخوبی مراقبت و نگهداری کنند .

برای دریافت تور ارزان قشم این مقاله را دنبال کنید!

پارک ملی آگتلک بوداپست

دریاچه بالاتون شوموگی

جاهای دیدنی و معروف مجارستان دریاچه ی بالاتون شوموگی یکی از جاهای تفریحی مجارستان است . این دریاچه در اروپای مرکزی قرار گرفته است این دریاچه یکی از معدود دریاچه هایی است که آب آن شیرین است این محل دارای تفرج گاه های توریستی و اقامت گاه های گردشگری می باشد در این دریاچه برای بیمارانی که نیاز به درمان شدن با آب دارند امکانات آب درمانی فراهم می باشد همین درمان شدن با آب باعث جذب گردشگران از نقاط مختلف دنیا شده است.

در این مکان گردشگران می توانند علاوه بر لذت بردن از دریاچه ی بالاتون شوموگی پیاده روی کنند از فضای سبزی که در تپه های این نقطه وجود دارد لذت ببرند از هوای بسیار ناب و اکسیژن خالص تنفس کنند در صورت نیاز به استراحت و صرف غذا گردشگران می توانند از رستوران هایی که در کنار ساحل ساخته شده اند بخوبی استفاده کنند در برخی از این رستوران ها غذاهای محلی و سنتی مجارستان برای میهمانان سرو می شود .

در کنار دریاچه ی بالاتون شما می توانید انواع گیاهان کمیاب ، جانوران مختلف را مشاهده نمایید در این دریاچه جزیره ای وجود دارد که تیهانی نام گرفته است که ساکنانش جانوران و گیاهان نایابی هستند در قسمت های جنوبی دریاچه زمینهایی وجود دارد که خاک آنها بسیار برای کشاورزی مناسب است ولی متاسفانه به دلیل اینکه گردشگری رونق بسیاری گرفته است کشاورزی بطور چشم گیری در این مناطق کاهش یافته است .

در فصل های گرم سال دمای آب این دریاچه بالا رفته و تفریحات آبی مانند شنا کردن در آن بسیار طرفدار دارد شما می تواتید علاوه بر شنا کردن در این دریاچه قایق سواری را تجربه کنید در فضاهایی که برای بازی تعبیه شده است به تفریح ، بازی ، ورزش بپردازید و یک سفر خاطره انگیزی را رقم بزنید .

برای دریافت تور ارزان استانبول این مقاله را دنبال کنید!

دریاچه بالاتون شوموگی

تپه گلرت بوداپست

جاهای دیدنی و معروف مجارستان از جمله جاذبه های گردشگری مجارستان تپه گلرت بوداپست می باشد این تپه دارای ارتفاعی بالغ بر ۲۳۴ متر است و به سمت رود دانوب می باشد که در بالاترین قسمت آن قلعه وجود دارد . تندیس معروف بوداپست نیز در این مکان قرار گرفته است در بالاترین بخش این تپه که باشی بخوبی شهر بوداپست و رود معروف مجارستان را خواهی دید .

این تپه ی زیبا نیز به ثبت جهانی رسیده است در کشور مجارستان غارهای بسیار زیادی کشف شده است که تپه گلرت در دل خود تعدادی از آنها را جای داده است که اصلی ترین آن دارای طولی حدود ۶۰ متر است جالب است بدانید این غار دارای بخش هایی به شکل اتاق است این اتاقک ها به تعداد ۳ عدد و عمقی حدودا ۱۷ متر است این قسمت دارای قدمت تاریخی بسیار زیادی است . در این تپه تنها بخشی از غار معروف تپه گلرت را گردشگران می توانند بازدید کنند .

در این تپه نیز کلیسایی وجود دارد که بازدید آن برای مسافران امکان پذیر است نکته ی جالب توجه در رابطه با کلیسای موجود در تپه گلرت این است که در هنگام جنگ جهانی از کلیسا به منظور درمان مجروحان استفاده میشد و کار بیمارستان را برای مجروحان انجام داده است .

در روزگارانی که حاکمیت مجارستان به دست کمونیست ها بود مردم اجازه ی استفاده از این مکان را نداشتند هنگامی که این حاکمیت سقوط کرد دسترسی به این مکان برای همگان فراهم شد .

تپه گلرت بوداپست

پل زنجیر بوداپست

جاهای دیدنی و معروف مجارستان از مکان های گردشگری مجارستان که بسیار مشهور و شناخته شده پل زنحیر بوداپست می باشد . ساخت این پل معلق در سال ۱۸۴۹ میلادی به اتمام رسیده است این پل بسیار دیدنی و جذاب دارای معماری شگفت انگیز و بسیار زیبایی است که چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند این پل معلق بر روی رود دانوب و در قسمت های شرق و غرب شهر بوداپست قرار گرفته است در گذشته های بسیار دور این پل به عنوان مسیر گذر از رود دانوب بوده است .

قبل از ساخت این پل یک پل موقت بر روی رود دانوب قرار داشته که در فصل زمستان این پل جمع آوری میشده تا از سرما و یخ زدگی در امان باشد و مردم برای عبور از رود دانوب به ناچار از قایق یا کشتی استفاده می کردند .

این پل به وسیله ی یک شخص انگلیسی تبار طراحی شده و کسی که پل را ساخته شخص دیگری به آدام کلارک است که از اهالی اسکاتلند بوده پل زنجیر بوداپست یکی از اولین پل هایی بوده است که به صورت دائمی بر روی رود دانوب ساخته شده است هنگامی که این پل بازگشایی شد کشور مجارستان رشد بسیار زیادی را در اقتصاد خود تجربه کرد.

در روی این پل علاوه بر عابر پیاده وسایل نقلیه نیز می توانند رفت و آمد کنند در قسمت دو سمت این پل زنجیرهای بسیار عظیمی وجود دارند که از پل محافظت می کنند به همین دلیل نام این پل زنجیر نامیده شده است .

پل زنجیر بوداپست

دریاچه هویز

یکی دیگر از جاهای تفریحی مجارستان دریاچه ای به نام هویز است این مکان در هشت کیلومتری شهر کستهی که یکی از بخش های کشور مجارستان است قرار دارد و یکی از عظیم ترین دریاچه ی آبگرم جهان است در این دریاچه براحتی می توان شنا کرد دمای آب آن فوق العاده مطبوع بوده و شنا کردن در آن بسیار لذت بخش و دلچسب است آبی که در این دریاچه وجود دارد بطور مداوم در گردش است .

ترکیبات آب دریاچه ی هویز که آن را از سایر دریاچه ها متمایز کرده و باعث شده گونه های گیاهی و جانوران آبزی فراوانی در این منطفه پدیدار شوند . جالب است بدانید این دریاچه ی آبگرم برای بسیاری از بیماری ها به عنوان درمان عمل می کند و این امر بدلیل ترکیبات شیمایی آن است که برخی از آنها برای بدن مفید هستند آب این دریاچه دارای گوگرد بسیار کمی می باشد علاوه بر گردشگرانی که در طول سال به بوداپست مسافرت می کنند تا از آب این دریاچه بهرمند شوند مردم بومی مجارستان نیز به این دریاچه ی شگفت انگیز می روند و اعتقاد دارند این آبگرم می تواند بسیاری از دردهایشان را تسکین ببخشد .

شهر هویز در قسمت شمال دریای بالاتون در غرب مجارستان قرار دارد این شهر دارای آب و هوای مدیترانه ای است این شهر بدلیل رطوبت بالا دارای فضای سبز بی شماری است که چشم انداز دریاچه و شهر را بسیار زیبا می کند در جوار دریاچه استخرهای نسبتا کوچکی وجود دارد که آب آنها نیز گرم و مطبوع است .

دریاچه هویز

میدان قهرمانان بوداپست

مکان های تفریحی مجارستان ، میدان قهرمانان بوداپست سمبل مقاومت و جنگاوری قهرمانان بنام و مشهور این کشور است . در این میدان شما تندیس هفت نفر از قهرمانان قبیله های مختلف مجاری را مشاهده خواهید کرد علاوه بر این مزار سربازان گم نام که طی جنگ های این کشور جان خود را نثار کشورشان کرده اند را خواهید دید .

این مکان شاهد اتفاقات تاریخی کشور مجارستان می باشد این میدان تاریخی که یکی از میادین اصلی این کشور است مانند دیگر مکان های تاریخی این کشور به ثبت جهانی رسیده است در اطراف این میدان مهم قسمت هایی مانند پارک ، موزه ، تالار هنر جای گرفته اند .

این میدان جزو مکان های تفریحی مجارستان بشمار می آید قدمت ساخت میدان قهرمانان بوداپست به سال ۱۹۰۰ میلادی باز می گردد تندیس هایی که در این میدان قرار دارند برای جاودانه شدن هفت قهرمان کشور مجارستان است در میان این تندیس ها مجسمه ای نمایان است که مجاری ها اعتقاد دارند تتدیس جبرئیل فرشته ی پروردگار است که درون دستهای این تندیس سنگی تاجی قرار گرفته که بسیار با شکوه است.

مردم مجارستان این تاج را مقدس می دانند هر کدام از این هفت تندیس بر روری پایه های سنگی تعبیه شده اند علاوه بر هفت تندیس در قسمت پشت آنها مجسمه های دیگری نمایان است که حاکمان ، شجاعان سرزمین مجارستان هستند این میدان تاریخی بسیار زیبا و باشکوه است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خانه
ورود/ ثبت نام
تورها
اخذ ویزا