Rate this post
تور کربلا

تور کربلا

شهر کربلا در قسمت جنوبی کشور عراق واقع‌ شده است و با پایتخت چیزی در حدود ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد. درست است که اکثر افراد به‌ عنوان سفری زیارتی وارد شهر کربلا می‌ شوند و مقصدی زیارتی محسوب می‌ شود، ولی گردش و تفریح در گوشه و اطراف آن نیز جذابیت‌ های خاص خود را دارد، به‌ طور مثال قلعه ی هندی، آرامگاه امیرکبیر، نهر علقمه، قلعه اخیضر و… از آثار باستانی و مناطق دیدنی کربلا می‌ باشد که اگر تمایل داشته باشید می‌ توانید از این اماکن هم دیدن نمایید، ولی به دلیل اینکه کربلا بارها مورد حملات تروریستی مختلف قرار گرفته است پیشنهاد می‌ کنیم که حتما مسافرت با تور به کربلا را انتخاب کنید و تنهایی عازم این شهر نشوید، زیرا به‌ جهت امنیتی ممکن است در خطر باشید.

کربلا شهری است که برای زوار آن مکانی مقدس و بی‌ همتاست که نظیر ندارد و هرساله عاشقان حضرت به این شهر سفر می‌ کنند، به‌ خصوص در ماه‌ های محرم و صفر که تعداد زائران کربلا بسیار زیاد خواهد شد. این قطب مذهبی در دنیا در روز اربعین حسینی به وسیع ترین گردهمایی مسلمانان جهان تبدیل خواهد شد و با همبستگی در این روز بزرگ به عزاداری می‌ پردازند. مردمان ایران هم در طول سال متقاضی زیادی برای رفتن به کربلا هستند و به‌ همین دلیل تورهای مسافرتی کربلا در اشکال مختلف زمینی، هوایی و به‌ صورت ویژه برگزار می‌ گردد که می‌ توانید هر نوع تور را با توجه به بودجه‌ ای که می‌ خواهید برای تور کربلا کنار بگذارید انتخاب کنید.

آژانس‌ های مسافرتی، تور های مسافرتی کربلا را در فواصل مختلفی از سال برای مسافران در نظر می‌ گیرند و برای نحوه‌ ی رزرو تور کربلا و آگاهی از قیمت‌ های تور می‌ توانید به این دفاتر مراجعه کنید و یا با آنها تماس بگیرید.

.

null

مدارک مورد نیاز برای تور کربلا

برای هر سفر خارجی داشتن پاسپورت آن کشور لازم است، کربلا نیز از این قاعده مستثنی نمی‌ باشد و باید قبل‌ از سفر به عراق پاسپورت خود را تهیه کرده باشید. پاسپورت باید معتبر باشد و حداقل ۷ ماه دارای اعتبار باشد. علاوه‌ بر پاسپورت برای ورود به کشور عراق نیاز دارید تا ویزای آن را داشته باشید. ویزای عراق به دو شکل صادر می‌ گردد یا به شکل انفرادی و یا به شکل گروهی صادر می‌ شود که ویزای انفرادی معمولاً برای کسانی است که قصد دارند به‌ تنهایی به زیارت عتبات عالیات بروند و ویزای گروهی برای کاروان‌ های زیارتی و تور های مسافرتی کربلا است که به شکل دسته‌ جمعی گرفته می‌ شود که در برخی از موارد برای هر کدام از مسافران ویزای جداگانه ای اخذ می‌ گردد.

 برای خروج از کشور باید حتما عوارض مربوط به بیرون آمدن از کشور را پرداخت نمایید، در غیر این صورت به شما اجازه ی خروج از کشور داده نخواهد شد.

تمامی سفرهای خارجی نیاز به تحویل مدارک مورد نیاز دارد که بسته به کشوری که می‌ خواهید به‌ آن‌ وارد شوید تعداد مدارک بیشتر یا کمتر خواهد شد.

در سفر به کربلا باید مدارکی که نشان‌ دهنده ی هویت اصلی شما می‌ باشد را ارائه نمایید که شامل کارت ملی و شناسنامه می‌ شود، اینگونه است که احراز هویت صورت می‌ گیرد.

پس دانستید که برای رزرو تور کربلا لزوم ارائه ی مدارک خاصی ضروری است و باید قبل‌ از اینکه برای سفر خود اقدامی انجام دهید با آنها آشنایی داشته باشید که ما در این مبحث به بیان مهم‌ ترین و اصلی‌ ترین مدارک پرداختیم.

null

روش های مختلف برای سفر به کربلا

برای سفر به کربلا معمولاً از دو روش اقدام می‌ نمایند:

 ۱_ از طریق تور های گردشگری که در ایام مختلفی از سال به کربلا می‌ روند.

 ۲_ از طریق سازمان حج و زیارت که آن‌ هم شرایط خاص خودش را دارد و اگر مایل باشید تا اینگونه سفر کنید باید به آنجا مراجعه نمایید تا نسبت‌ به شرایط و مدارک موردنیاز سفر به کربلا اطلاع یابید.

شاید فکر کنید که هیچ تفاوتی میان انتخاب تور های گردشگری و سازمان حج نمی‌ باشد، ولی واقعیت این است که اصلی‌ ترین تفاوت میان آنها در خطوط هوایی است. در واقع غالبا آژانس‌ های مسافرتی برای افرادی که می‌ خواهند به کربلا سفر کنند، نسبت به همه چیز آگاهی دارند و با برنامه‌ ریزی‌ های از قبل هماهنگ شده‌ ای از تمام پروازها مطلع هستند که با چه ایرلاینی انجام می‌ گیرد و این درست در حالتی است که اگر قصد سفر به کربلا با سازمان حج را داشته باشید همه‌ چیز دقیقه‌ی نودی است و در لحظات آخر قبل‌ از پرواز نوع ایر‌لاین آن مشخص می‌ شود. همین موضوع باعث می‌ شود تا نرخ قیمت هر کدام از آنها با دیگری فرق داشته باشد.

یکی دیگر از تفاوت‌ ها عوارض ورود به نجف‌ اشرف می‌ باشد که در مسافرت با آژانس‌ های مسافرتی باید هزینه‌‌ی این عوارض توسط مسافر پرداخت گردد، ولی در تور سازمان حج از شما عوارض ورود دریافت نمی‌گردد و یا اینکه در تور سازمان حج و زیارت می‌ توانید در شهر کاظمین یک شب اقامت داشته باشید، ولی در تور‌های گردشگری این امکان وجود ندارد و تنها به یک گردش روزانه بسنده می‌ شود.

علاوه‌ بر اینها هزینه ی سفر به کربلا با تور‌های گردشگری بسیار بیشتر از زمانی است که شما بخواهید با سازمان حج به کربلا بروید. پس از مقایسه‌ ی دو روش ذکر شده می‌ توانید یکی از آنها را برای رفتن به عراق برگزینید که البته باز هم انتخاب سفر زمینی یا هوایی بسته به‌ نظر و سلیقه ی مسافر تعیین خواهد شد. در مسافرت هوایی به نجف وارد خواهید شد و از آنجا به کربلا می‌ روید که فاصله ی این دو شهر ۸۰ کیلومتر است. در مسافرت زمینی نیز که از لحاظ هزینه ای مناسب‌ تر است با اتوبوس و قطار انجام می‌ شود که مسیر طولانی‌ تر است.

null

نکات مهم برای مسافران کربلا

نکات مهم برای مسافران کربلا عبارت هستند از:

۱_ زائرین گرامی تنها باید به کاروان‌ های معتبری که زیر نظر سازمان حج و زیارت و یا سازمان گردشگری هستند بروند و برای زیارت کربلا اقدامات لازم را انجام دهند.

۲_ برای سفر به عتبات عالیات هرگز به شکل غیرقانونی وارد خاک عراق نشوید، زیرا شما را به دردسر خواهد انداخت.

۳_ از گذرنامه و اسناد هویتی خود در طول سفر به‌ خوبی مراقبت کنید.

۴_ در ایام محرم و روز اربعین جمعیت بسیاری به کربلا وارد می‌ شوند که این شلوغی و ازدحام گاهی از اوقات منجر به عدم مهرشدن گذرنامه می‌ شود که باید مراقب باشید تا این اتفاق نیفتد، البته در تورهای زیارتی کلیه ی کارها با کاروان می‌ باشد.

۵_ بازرسی‌ های امنیتی کشور عراق برای ایمنی بیشتر خود شما است، پس با نیروی نظامی عراق همکاری‌ های لازم را انجام دهید.

۶_ در عراق اماکنی وجود دارد که فیلم‌ برداری و عکاسی از آنجا ممنوع می‌ باشد، دقت کنید که با تصویربرداری اشتباه خود را دچار مشکل نکنید.

۷_ ورود و حمل هر نوع از مواد مخدر به عراق ممنوع می باشد، حتی اگر در مقدار کم و تحت عنوان دارو آورده شود باز هم دلیل موجهی نیست و بدون‌ شک دستگیر خواهید شد.

۸_ اگر به بیماری خاصی مبتلا می‌ باشید حتما دارو های مصرفی خود را به‌ همراه داشته باشید تا درگیر یافتن دارو نگردید.

۹_ در هر محیطی که قرار می‌ گیرید باید بهداشت را به‌ خوبی رعایت نمایید، زیرا در غیر این صورت احتمال ابتلا به بیماری‌ های محیطی وجود خواهد داشت.

۱۰_ با مأموران امنیتی و نظامی کربلا با احترام برخورد کنید و از بدرفتاری و گفتار غیرمعمول جلوگیری کنید.

۱۱_ خوردن و آشامیدن دو گزینه ی بسیار مهم است، پس باید از سلامت آب و مواد غذایی خود مطمئن باشید.

۱۲_ در زمان رفتن به صرافی‌ ها به مدیر کاروان خود اطلاع دهید تا از دزدیده شدن پول و در دام شیادان افتادن ممانعت به عمل آید.

۱۳_ اگر با کاروان زمینی و هوایی به کربلا سفر می‌ کنید اطلاعات کاروان خود را به ذهن بسپارید تا اگر از آنها جدا شدید بتوانید به آسانی کاروان را پیدا کنید.

null

قیمت تور کربلا

فاکتور قیمت تور یکی از موارد بسیار مهمی است که تفاوتی ندارد مقصد شما کجا باشد، چرا که اگر در نرخ هزینه ی سفر با محدودیت مواجه باشید انتخاب‌ های شما کاهش پیدا می‌ کند. حال اگر سفری که قصد عزیمت به آن را دارید کشور عراق و شهر زیارتی کربلا می‌ باشد باید به شما بگوییم که فاکتور قیمت تور کربلا را موارد زیادی دچار تغییرات خواهد نمود که یکی از با اهمیت‌ ترین موارد، خدماتی است که در هر تور به مسافران ارائه می‌ شود.

در واقع هر چقدر میزان خدمات مسافرتی که در طول سفر عایدتان خواهد شد بیشتر باشد به همان میزان قیمت تور کربلا را نیز افزایش خواهد داد.

همه ی ما می‌ دانیم که قیمت تور کربلا با هواپیما بسیار بیشتر از تور زمینی و مسافرت با وسایل نقلیه‌ ای همچون قطار و اتوبوس خواهد شد ولی آسایش و راحتی که مسافران در پرواز دارند و نیز سرعت بالای هواپیما در رسیدن به مقصد همگی از عواملی است که قیمت تور کربلا را جابجا می‌ کند. تور زمینی مدت‌ زمان زیادی را در راه است تا به کربلا برسد و به همان اندازه از راحتی کمتری برخوردار است.

زمانی‌ که شما یک نوع از تور کربلا را انتخاب می‌ کنید قطعا هتل محل اقامت تان هم بر قیمت تور اثرگذار خواهد بود و اگر تمایل به ماندن در هتل‌ های چند ستاره و لوکس را داشته باشید باید هزینه ی بیشتری را پرداخت کنید و بالعکس هر چقدر هتل از مرکز

شهر دورتر باشد و سرویس‌ دهی کمتری به مشتریان خود بدهد قیمت پایین‌ تری خواهد داشت. اگر قیمت تور برایتان مهم است و نمی‌ خواهید سفری گران به کربلا را تجربه کنید باید تورهای زمینی کربلا و هتل‌ های ارزان‌قیمت را انتخاب نمایید.

علاوه‌ بر اینها کلاس پروازی هواپیما در تور های هوایی به‌ شدت بر قیمت آن تاثیر می‌ گذارد. پس با در نظر گرفتن تمامی این عوامل و میزان بودجه‌ ای که برای تور کربلا در نظر گرفته‌ اید قیمت تور های مختلف و توانایی شما در رزرو تور کربلا مشخص می‌ شود.

تور کربلا

قیمت تور کربلا

در تورهای مختلف کربلا خدمات مختلفی به مسافران ارائه می‌ شود که برخی از آنها جزء اصلی‌ ترین خدماتی است که به مسافران اختصاص داده شده‌ است. با ما در این مبحث همراه شوید تا به بیان مهم‌ ترین خدمات تور کربلا بپردازیم:

 ۱_ دریافت ویزا برای مسافران گزینه ی مهمی است که در تور کربلا وجود دارد.

 ۲_ بیمه بودن مسافر یکی از گزینه‌ های بسیار اصلی و اساسی است که عدم وجود آن در میانه ی سفر ممکن است شما را دچار مشکلات زیادی کند، پس زمانی‌ که تور کربلا خدمات بیمه ای مسافر را تامین کند دیگر از بابت سلامتی خودتان نگران نخواهید بود و با فکری آسوده به مسافرت می‌ پردازید.

 ۳_ ترانسفر فرودگاهی موردی است که شما را بسیار کمک خواهد نمود تا به‌ محض خروج از فرودگاه بتوانید از آن استفاده نمایید و تا درب هتل شما را همراهی نماید.

 ۴_ در تور کربلا یک مدیر است که به‌ خوبی پاسخ سوالات شما را می‌ داند و در کل مدت‌ زمان سفر شما را راهنمایی خواهد نمود. به‌ عبارتی دیگر تور لیدر گروه محسوب می‌ شود که زبان عربی را به‌ خوبی مسلط است و در مواقعی که مسافران به مشکلی بر بخورند به کمکشان خواهد شتافت.

 ۵_ هتل محل اقامت شما محلی برای استراحت و زدودن خستگی پس‌ از زیارت حرم امام حسین (علیه السلام) و گشت‌ و گذار و خرید در شهر است که با خدمات صبحانه، ناهار و شام لذت تور را برایتان کامل‌ تر خواهد کرد.

 ۶_ آشنایی و دوستی با افرادی که در تور شما را همراهی می‌ کنند نیز می‌ تواند به نوعی جزو خدمات تور کربلا به حساب بیاید، زیرا فرصتی به شما خواهد داد تا با افراد جدیدی دوست شوید و روزهای پر خاطره تری را در کربلا رقم بزنید.

 ۷_ تورهای هوایی که توسط شرکت‌ های مسافرتی گوناگون انجام می‌ شود هم خدمات پروازی را به مسافران تقدیم می‌ کند که می‌ توانید از آن بهره‌ مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خانه
ورود/ ثبت نام
تورها
اخذ ویزا