Rate this post

تور ارزان اصفهان یکی دیگر از پر طرفدار ترین تور های داخلی می باشد ، که شما می توانید از تمامی آژانس های مسافرتی معتبر در داخل کشور انواع تور های اصفهان را خریداری کنید . همان طور که می دانید استان اصفهان در فرهنگ ایران به «نصف جهان» شهرت دارد ، این شهر از مهم ترین شهر های ایران می باشد و دارای اهیمت زیادی برای کشورمان می باشد ، اصفهان شهری توریستی و باستانی می باشد و تقریبا در مرکز ایران واقع شده است . این شهر دارای بنا های تاریخی و باستانی بسیاری می باشد که بیشتر این آثار به عنوان میراث تاریخی در یونسکو ثبت شده اند . اصفهان در طول تاریخ دارای نام های مختلفی بوده است به عنوان مثال صفاهان ، سپاهان ، صفویان ، گابیان ، پارتاک ، یهودیه و… از نام های قدیمی این شهر به ححساب می آیند . شهر اصفهان به عنوان مرکز فرهنگی و اقتصادی ایران نیز شاخته می شود زیرا به دلیل جاذبه های گردشگری زیاد و همچنین شرایط مساعد برای سفر سالانه افراد زیادی از سراسر دنیا و چه از خود کشور به این شهر سفر می کنند و از مناطق دیدنی این شهر بازدید می کنند ، در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر این شهر خواهیم پرداخت و بیشتر در رابطع با تور های اصفهان توضیح خواهیم داد .

عاشق سفر هستید؟ پس حتما مقاله تور ارزان قشم را  دنبال نمایید

انواع تور های مسافرتی اصفهان

تور ارزان اصفهان دارای انواع مختلف می باشند که شما بسته به شرایط خود می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید ، در انواع مختلف تور ها عوامل مختلفی همانند تعداد روز ، زمان سفر ، نوع سفر یعنی اینکه با چه وسیله ای قرار است که به این شهر برید معمولا هم از طریق هوائیما و هم از طریق وسیله های نقله زمینی می توان که به این شهر ها سفر کنید ، از نظر محا اقامت و … می توانند که با هم متفاوت باشند به طوری که هر چقدر امکانات و خدمات ارائه شده بیشر باد بدیهی است که قیمت تور ها نیز افزایش می یابد . در حالت کلی در بیشتر مواقع تور هایی که با هواپیما می باشند دارای هزینه های بیشتری می باشند و راحت تر نیز می باشند ، اما به دلیل اینکه شهر اصفهان تقریبا در مرکز کشور قرار دارد ، در فاصله مناسبی نسبت به دیگر استان ها به خصوص تهران قرار گرفته است ، به همین دلیل استفاده از وسیله های حمل و نقل زمینی نیز می تواند مناسب باشد برای شما ، زیرا که به دلیل کم بودن فاصله زود به مقصد می رسید و دیگر خستگی ندارد ، اما باز نیز همه این موارد به شرایط و بودجه شما بستگی دارد که از کدام نوع از تور استفاده کنید .

اهل سفر وگشت و گذار هستید  پس حتما مقاله تور ارزان کیش را نیز دنبال نمایید

بهترین زمان برای سفر به اصفهان

سفر با تور ارزان اصفهان می تواند در زمان های مختلفی صورت بگیرد در این قسمت برخی از مهم ترین عواملی را که در انتخاب زمان مناسب تاثیر دارد را بررسی خواهیم کرد . 1 ) بهترین زمان از نظر شرایط آب و هوایی : همان طور که می دانید شهر اصفهان در قسمت کویری کشور قرار دارد به هیمن دلیل آب و هوای این شهر نیمه بیابانی و خشک می باشد به طوری که میزان بارش‌ سالانه در این شهر بالا نیست اما باز هم به دلیل وجود زاینده رود هوای این شهر به‌طرز چشمگیری تعدیل شدخ است و بادهای جنوب غربی به این شهر می‌وزند ، اما باز هم در حالت کلی تابستان برای سفر به این شهر برای کسانی که با هوای گرم مشکل دارند مناسب نمی باشد ، به طوری کلی اگر بخواهیم بازه ای را برای مناسب ترین زمان از نظر اب و هوایی برای اصفهان در نظر بگیریم اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت و همچنین اواخر شهریور تا پایان مهرماه می توان گفت که این شهر بهترین هوا را دارد . 2 ) شلوغی شهر : در بیشتر مواقع در اوایل فصل بهار به دلیل تعطیلات ایام نوروز ، شهر اصفهان شلوغ‌ ترین روز های خود را تجربه می‌ کند به طوری که این شهر مملوه از گردشگر می وشد . .به همین دلیل شلوغی زیاد در این زمان هتل ها و تور ها به بیشترین میزان قیمت خود می رسند و تور های لحظه احری نیز خیلی سخت یافت می شوند به همین دلیل اگر به دنبال تور های ارزان تر می باشید بهتر است این موقع از سال را برای سفر خود انتخاب نکنید .

دلایل محبوبیت تور های اصفهان

محبوبیت تورارزان اصفهان روز به روز در حال افزایش است. در این بخش برخی از مهم ترین دلایل این محبوبیت را بررسی خواهیم کرد.

 برخی از مهم ترین این موارد عبارت است از :

 1 ) وجود بنا های تاریخی زیاد : شهر اصفهان به شهر نصف جهان معروف است که اصلی ترین دلیل آن این است که این شهر دارای اماکن تاریخی و بنا های قدیمی بسیاری می باشد که تعداد زیادی از انها در یونسکو نیز به عنوان آثار رسمی ثبت شده اند. یکی از دلایل مهم محبوبیت این شهر بین گردشگران داخلی و خارجی همین مورد می باشد و سالانه افراد زیادی برای بازدید از این اماکن به این شهر سفر می کنند .

 2 ) شرایط مساعد آب و هوا : با اینکه این شهر جزو شهر های بیابانی و گرم کشور می باشد اما باز هم در بازه هایی به خصوص در اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت و همچنین اواخر شهریور تا پایان مهرماه شرایط آب و هوایی این شهر بسیار مناسب می باشد و هوا بسیار معتدل و مناسب برای گشت و گذار در این شهر می باشد .

 3 ) دسترسی بالا : این شهر در مرکز ایران قرار گرفته است و می توان گفت که تقریبا دسترسی خوبی به تمامی دیگر استان های کشور دارد که شما حتی با ماشین شخصی نیز می توانید به راحتی به این شهر سفر کنید ، همچنین امکان سفر با قطار و اتوبوس و هواپیما نیز شما امکان سفر به این کشور را دارید .

4 ) امکانات بالای شهر : شهر اصفهان از بهترین شهر های ایران می باشد که از نظر مراکز خرید ، هتل ها ، کافه ، پاساژ ، رستوران و … شهر مناسبی به حساب می آید و شما تمام نیاز های خود را می توانید به راحتی برطرف کنید .

 5 ) وجود سوغاتی های متنوع : شهر اصفهان به واسطه قدمتی که دارد سوغاتی های سنتی و زیبای فراوانی دارد. برخی از مهم ترین و معروف ترین انها عبارت است از : گز اصفهان ، پولکی ، سوهان عسلی ، شیرینی کرکی ، شیرینی برنجی ، برشتوک ، سوهان عسلی و …

6  ) صنایع دستی سنتی و بسیار زییا : یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی محبوبیت شهر اصفهان، صنایع دستی مختلف این شهر می باشد که برای علاقه مندان به هنر می تواند بسیار جذاب باشد. طلاسازی ، سفال و سرامیک سازی ، خاتم کاری ، صحافی ، خوشنویسی ، معرق کاری ، ملیله دوزی ، گیوه بافی ، قلم زنی ، مسگری ، نقره کاری ، نگارگری ، قالی بافی ، نمدمالی ، میناگری ، و … .

این موارد از مهم ترین عواملی بود که می توان برای مزیت های سفر به این شهر ذکر کنیم . البته باز هم به این موارد محدود نمی شود و سفر به این شهر می تواند که جذابیت های بیشتر دیگری نیز داشته باشد .

امکانات اصلی تور ارزان اصفهان

تور ارزان اصفهان دارای امکانات مختلفی می باشد ، همان گونه که گفتیم تور های مختلفی با شرایط مختلف وجود دارد که شما می توانید از مناسب ترین انها برای خود استفاده کنید .

تور ها با قیمت مناسب تر و ارزان تر این شهر را می توانید با شرایط مختلفی تهیه کنید. مهم ترین این شرایط عبارت است از :

 1 ) محل اقامت : از مهم ترین موردی که در خرید تور باید حتما به ان توجه کنید محل اقامت شما است. اصفهان دارای هتل های مختلفی می باشد که مناسب برای اقامت می باشند . 2

 ) نوع سفر : اینکه با کدام روش به این شهر سفر کنید نیز از مهم ترین موارد در لیست امکانات اصلی می باشد. معمولا سفر با هواپیما نسبت به دیگر موارد بیشتر می باشد ، پس اگر به دنبال خرید تور های ارزان تر می باشید بهتر است که تور هایی را انتخاب کنید که با قطار و یا اتوبوس می باشد .

 3 ) تعداد روز تور : اینکه چند روز شما قرار است در این شهر اقامت کنید نیز از دیگر موارد مهم می باشد که باید در هنگام خرید با توجه به بودجه و شریط خود انتخاب کنید  و …

امکانات اصلی در واقع سطح تور و همچنین قیمت تور را تعیین می کنند ، پس در هنگام خرید تور بهتر است که از مشاوران آژانس های مسافرتی شرایط را به طور دقیق جویا شوید تا مطمئن شوید که تور مناسب را برای خود انتخاب می کنید .

اگر اهل سفر و گردش در کشور پهناور و زیبای ایران هستید پیشنهاد می کنیم مقاله تور کیش را نیز دنبال نمائید

جاهای دیدنی اصفهان

جاهای دیدنی تور ارزان اصفهان بسیار زیاد است ، این شهر از شهر های تاریخی با قدمتی طولانی می باشد و دارای انواع بنا های قدیمی می باشد که بسیاری از انها در یونسکو به ثبت رسیده اند.

در این قسمت به بررسی برخی از معروف ترین مکان های دیدنی اصفهان اشاره خواهیم کرد و به اختصار هر کدام را توضیح خواهیم داد .

 1 ) میدان نقش جهان : این میدان از شناسه های اصلی این شهر می باشد و از زمان شاه اول عباسی ساخته شده و هنوز نیز پابرجا می باشد و تبدیل به یکی از نقاط مهم توریستی اصفهان شده است.

 این میدان به شکل مستطیلی می باشد که دارای طول 507 متر و عرض 158 است . در اطراف این میدان تاریخی حجره و مغازه های دو طبقه ای وجود دارد که در آنها  انواع صنایع دستی اصفهان به فروش می رسند .

همچنین در چهار نقطه این شهر کاخ عالی قاپو ، بازار بزرگ اصفهان ، مسجد امام اصفهان و مسجد شیخ لطف الله نیز واقع شده است که با رفتن به این میدان می توانید از این مناطق نیز دیدن کنید .

 2 ) سی و سه پل : می توان گفت کمتر کسی است که به اصفهان سفر کند اما از سی و سه پل دیدن نکند ، این پل بر روی زاینده رود قرار دارد و به پل الله وردی خان نیز معروف است .

هدف از ساخت این پل این بوده است که خیابان چهار باغ عباسی و چهارباغ بالا را به هم مرتبط کنند . در گذشته نیز این پل اهمیت بالایی داشت و در ان مراسمات و جشن های مختلفی برگزار می شد .

 3 ) مسجد جامع عتیق : یکی از مهمترین بناهای مذهبی ایران مسجد جامع عتیق می باشد که در ان از معماری اصیل ایرانی بهره گرفته شده و از زیبا ترین بنا های این شهر می باشد .

 4 ) کوه صفه : این کوه در جنوب غربی اصفهان قرار دارد  و دارای ارتفاع 2257 متری است. در دامنه کوه صفه چشمه های «چشمه درویش» و «چشمه گل زرد» جاری می باشد ، به همین دلیل در اطراف این رود و کوه فضای سرسبز ، منظره ای جالب و جذاب را ایجاد کرده است که برای دوستداران طبیعت بسیار مکان مناسبی می باشد .

5 ) موزه کلیسای وانک : این موزه دارای قدمتی بالغ بر یک قرن می باشد و در ان آثار فلزی ، تابلوهای ، گچبری کتاب با نسخه های مختلف ، ظروف چینی و سفالی ، نقاشی ، آثار چوبی و … وجود دارد .

 6 ) کاخ هشت بهشت : از دیگر مناطق تاریخی و دیدنی شهر اصفهان کاخ هشت بهشت می باشد. این باغ مربوط به دوران صفویه می باشد که در سال 1080 ساخته شده است و دارای دو طبقه می باشد.

 بسیاری از مناطق دیگر همانند کاخ عالی قاپو ، بازار اصفهان ، محله جلفا ، پل خواجو اصفهان ، منارجنبان ، موزه موسیقی ، مسجد رحیم خان ، کاخ چهلستون ، بازار قیصریه ، باغ فدک و … وجود دارد که شما می توانید در حین سفر خود به این استان تاریخی و زیبا از آنها دیدن کنید و لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خانه
ورود/ ثبت نام
تورها
اخذ ویزا