Rate this post
احذ ویزا شینگن

ویزا شینگن به دارنده های این ویزا اجازه سفر کوتاه مدت را می دهد که این سفر شامل سفرهای اروپایی می باشد و می توانند انواع مناطق ان را دیدن نمایند که این ویزا توسط یکی از کشور های شینگن صادر می گردد و مجوز آن به صورت چند روزه می باشد. این ویزا برای چند کشور می باشد و هر شخص که جزء مناطق شینگن نمی باشد با دریافت این ویزا مجوز ورود را پیدا می کند. شما برای ورود به هر کشور باید ویزای آن را دریافت کنید به طور مثال اگر شما ویزای کشور انگلستان را دارید فقط مجوز سفر کردن به این کشور را خواهید داشت و برای کشور دیگر باید ویزای جداگانه دریافت کنید. در کل این ویزا به دلیل تعهدات بین المللی صادر می گردد که حکم رابطه دوستانه را خواهد داشت و به صورت دائم نیز نمی باشد و به دلیل اینکه این کشورها برای ورود افراد بسیار حساس می باشند، این ویزا بسیار معتبر است.

اگر شما قصد تهیه این ویزا را دارید باید دو هفته قبل آن را درخواست دهید تا مراحل قانونی آن طی شود، زیرا مقداری زمان بر خواهد بود و شما برای دریافت این ویزا قطعا باید هزینه هایی را نیز پرداخت کنید که این هزینه ها متغیر بوده، زیرا بستگی به عوامل مختلفی مانند مدت زمان ماندن، رده سنی افراد و خیلی از موارد دیگر دارد که باید این نکته را در نظر بگیرید و طبق آن برای دریافت ویزا به سفارت خانه ها مراجعه نمایید که وظیفه صدور آن را بر عهده دارند.

ویزا شینگن

شینگن چیست؟

شاید این سوال برای بیشتر افراد ایجاد شود که شینگن چیست، به همین منظور ما در اینجا به صورت مختصر به آن می پردازیم تا اطلاعات شما در این زمینه کامل و جامع تر گردد و در مواقع لزوم بتوانید مراحل آن را آسان تر طی کنید. وقتی شما این ویزا را درخواست می نمایید ماهیت و هدف و همچنین میزان سفر خود را تعیین می کنید، یعنی هدف شما از این سفر به عنوان گردشگر می باشد و یا نه برای انجام فعالیت های دیگر مانند تجاری و غیره می باشد را با توجه به نوع کشور که مورد تایید اتحادیه می باشد و زمان آن را مشخص می نمایید.

شینگن بسیار معتبر می باشد که به عنوان شاه کلید ورود به کشور شناخته شده می باشد و اگر شهروندان هنگام سفر به هر دلیلی متوقف شدند باید ویزای ترانزیت فرودگاه شینگن را برای تعویض هواپیما دریافت کنند که مراحل قانونی خود را دارد.

هنگام درخواست ویزای شینگن توجه نمایید که همه مراحل قانونی آن را به خوبی انجام دهید که که امکان برگشت ویزای شما وجود نداشته باشد، زیرا اگر ویزای شما تایید نشود شما به مدت چند وقت دیگر قادر به درخواست ویزا نمی باشید و علت این امر می‌توان دادن اطلاعات غلط و یا جعلی باشد که قطعاً مشکلات جدی را برای شما ایجاد خواهد نمود.

null

ویزا شینگن چیست؟

شما برای تهیه ویزا شینگن ویزا شینگن مشخصات صحیح آن را تهیه کنید. کشور های اروپایی که نیاز به پاسپورت و دیگر مدارک را حذف نموده اند، برای اتباع خارجه ویزای شینگن را ضروری نموده اند که شما با در دست داشتن آن می توانید به این مناطق ورود کنید و یا خارج شوید، ولی این به آن معنی نمی باشد که ورود و خروج و هرگونه فعالیت شما کاملا آزادانه و کنترل نشده باشد، در صورتی که بلعکس می باشد و تمام حرکات شما کاملا کنترل شده خواهد بود و شما باید طبق مقررات آن کشور عمل نمایید که این امر نشان دهنده احترام گذاشتن و پایبند بودن به قوانین می باشد.

به دلیل این که کشورهای بسیار زیادی به کشور اروپایی ملحق شده اند، در نتیجه ویزای شینگن بسیار معتبر بوده و ارزش بسیار بالایی نیز دارد به همین منظور شرکت های مختلف تمام تلاش خود را می کنند که در کوتاه ترین زمان ویزا را آماده و در اختیار افراد متقاضی قرار دهند و در این زمینه مشاوره هایی را نیز ارائه می دهند که کمک بسیار زیادی به متقاصیان خواهد نمود و شما می توانید نوع ویرا و مدت زمان آن را تعیین کنید.

در واقع ویزای شینگن یک نوع برگه ورود قانونی می باشد که اجازه ورود را به افراد می دهد.

انواع ویزای شینگن

ویزا شینگن انواع مختلفی دارد که هر کدام از ان ها باتوجه به شرایط و درخواست مشتریان صادر می گردند. انواع ویزای شینگن به صورت دسته بندی در گروه A،B،C،Dقرار دارند که تفاوت هایی نسبت به یکدیگر دارند، اما در اینجا به معرفی انواع آن ها می پردازیم.

 ویزای نوع A ویزای ترانزیت می باشد که به افرادی که ساکن کشورهای شینگن نمی باشند اجازه ورود را می دهد. افرادی که دارنده این نوع ویزا می باشند اجازه ورود به کشورهای عضو منطقه شینگن را ندارند.

کسانی که در دسته بندی رده Bقرار دارند اجازه دارند که در این منطقه به مدت پنج روز اقامت داشته باشند و در آنجا رفت و آمد کنند و این افراد باید در این زمان قوانین را رعایت نمایند.

در رده بندی c ویزای آنها بسیار کوتاه مدت بوده و به دارندگان آن اجازه داده می‌شود که در منطقه شینگن در کمتر از ۹۰ روز باشند و تقریباً مانند رده Bمی باشد که دارای محدودیت های جابجایی خواهد بود. ویزای cیکی از مرسوم ترین ها می باشد که خود دارای انواع ویزا نیز می باشد که به آن ها می پردازیم:

یکی از آنها به صورت ویزای یک بار ورود می باشد که دارنده های آن اجازه دارند تنها یک بار به منطقه شینگن ورود کنند. وقتی با این ویزا برای دومین بار از این منطقه خارج می شوید دیگر حق بازگشت به منطقه شینگن را به هیچ عنوان نخواهید داشت، حتی اگر از مدت اجازه ورود شما به این شهر مانده باشد.

نوع بعدی به صورت ویزای دو بار ورود می باشد و همانگونه که از نامش مشخص می‌باشد به دارندگان آن اجازه می دهد که دوبار به خاک این کشور ورود پیدا کنند. ویزای چند بار ورود نیز وجود دارد که به افراد اجازه این را می دهد که چند بار به این کشور ورود پیدا کنند، در نتیجه شما می توانید با توجه به تعداد سفر به این منطقه یکی از این ویزاها را انتخاب نمایید.

نوع دیگری از ویزا وجود دارد که شما چند بار در سال می توانید به این کشور سفر کنید و این ویزا به شما این امکان را می دهد که هر زمان که می خواهید به این کشور سفر کنید، به شرط اینکه بیش از ۹۰ روز در آنجا ساکن نباشید.

ویزایی که در رده بندیD وجود دارد به صورت اقامت طولانی مدت می باشد که به دارندگان خود اجازه تحصیل و زندگی در مدت بیش از ۹۰ روز در این منطقه را خواهد داد که به آن ویزای ملی نیز گفته می شود، در نتیجه تفاوت انواع این ویزا ها به نوع و زمان ماندن در آن می باشد و برخی از آنها دارای مدت زمان اعتبار محدود و برخی نیز به صورت طولانی مدت می باشند.

انواع ویزای شینگن با توجه به نوع هدف سفر نیز وجود دارد که برخی از آنها برای بازدید از خانواده و یا دوستان بوده و برخی به صورت تجاری و گردشگری می باشد و هم چنین خیلی از موارد دیگر نیز وجود دارد که این ویزا تنوع بسیار زیاد از نظر نوع مختلف را به خود اختصاص داده است.

پیشنهاد میکنیم مقاله جذاب ویزا اسپانا را نیز دنبال نمایید

شرایط اخذ ویزا شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن

شما برای دریافت ویزا شینگن قطعا باید شرایط خاصی را نیز داشته باشید، به همین منظور ما در اینجا به شرایط اخذ ویزای شینگن می‌پردازیم تا مراحل قانونی برای شما آسان تر شود.

برای گرفتن ویزای شینگن ابتدا باید کشور موردنظر خود را انتخاب کنید و با استفاده از سایت خود سفارت می‌توانید برای گرفتن ویزا اقدام نمایید.

شرایط گرفتن این ویزا تحت عوامل مختلفی قرار می گیرد. ابتدا شما باید مقصد اصلی سفر خود را و همچنین روزهای اقامت را به کشور موردنظر تعیین کنید و از طریق کشور وارد منطقه شینگن شوید. برای درخواست ویزای شینگن باید قبل از سفر از کشور خودتان برای اقامت در آن اقدام نمایید و مدارکی که برای درخواست این ویزا به سفارت را باید ارائه دهید باید که کاملاً صحیح باشد، به همین منظور اطلاعات موجود در فرم را با دقت پر نمایید و تمام سوالاتی که در آنجا از شما پرسیده می شود را نیز به خوبی پاسخ دهید، زیرا پاسخ دادن به این سوالات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که ضامن تایید ویزای شما خواهد بود که این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی، آدرس محل سکونت، میزان تحصیلات، قصد شما از این سفر و خیلی از موارد دیگر می باشد.

مراحل درخواست ویزا شینگن

مراحل درخواست ویزا شینگن

مراحل درخواست ویزای شینگن با طی نمودن چند مرحله به راحتی صورت می گیرد و مدت زمان تایید آن نیز چند روز به طول می انجامد. ابتدا شما باید تمام مدارک لازم را جمع آوری کنید و بعد هزینه کمی را برای درخواست ویزا پرداخت کنید. اگر می خواهید وقت ملاقاتتان را بدانید، حتما آن را به صورت آنلاین درخواست کنید.

مدارک و انگشت نگاری در شعبه‌های خاصی صورت می‌گیرد و مدارک در آنجا به سفارت فرستاده می شود. اگر شما قصد سفر به بیش از دو کشور را دارید حتماً باید آن را به سفارت کشور ارائه دهید که بیشتر روزهای سفر را بتوانید در آنجا سپری کنید و اگر مدت زمان ماندن شما در یک کشور مشخص نمی باشد حتما آن را به سفارت اعلام کنید. با توجه به اینکه اخذ ویزا از سفارت برای شینگن بسیار زمان بر می باشد، شما باید زمان مناسبی را برای دریافت آن اقدام کنید که قطعا هر چه زودتر اقدام نمایید بهتر می باشد و بهتر است که سه ماه و یا بیشتر شروع به اقدام آن کنید که از این نظر آسوده خاطر باشید.

مدارک شینگن

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا شینگن

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا شینگن یکی از مهمترین مسئله ها به شمار می آید و شما برای اقامت در هر منطقه ابتدا باید یک گذرنامه معتبر را داشته باشید که دارای عکس باشد و همچنین مدارک مربوط به محل اقامت، بیمه و خیلی از موارد دیگر نیز باید داشته باشید و بعد از اینکه مدارک شما به خوبی تکمیل شد حتما باید کامل باشد، زیرا سفارت به این موضوع بسیار حساس بوده و ناقص بودن آن امکان رد صلاحیت دارد، در نتیجه در جمع‌آوری مدارک باید بسیار دقت نمایید.

یکی از این مدارک پاسپورت می‌باشد که باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد و بعد از آن شناسنامه، مدارک شغلی،بیمه مسافرتی، رزرو بلیط، دعوت نام، و یا اینکه اگر هتل را رزرو نموده اید مدارک آن را داشته باشید، فرم تقاضای ویزا و همچنین یورو را حتماً به همراه داشته باشید و اگر شما به منظور درمان به این کشور مراجعه می‌کنید حتماً باید مدارک پزشکی را نیز به همراه داشته باشید

و همچنین سفر کاری نیز به همین طریق می باشد، در نتیجه شما با هر هدفی که می خواهید به این کشور مراجعه نمایید حتما باید مدارک را در خصوص آن داشته باشید.

یکی دیگر از مدارک مورد نیاز گردش مالی می باشد. همچنین شما باید سابقه کاری خود را نیز ارائه دهید و اگر مجرد هستید قطعاً باید رضایت نامه به همراه داشته باشید و بعد از ارائه دادن همه این موارد شما باید هزینه‌های آن را نیز پرداخت کنید که هزینه های آن بستگی به شرایط دارد، زیرا هر سفری قطعاً هزینه‌های جداگانه خود را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

خانه
ورود/ ثبت نام
تورها
اخذ ویزا